معرفی بیست شغل پردرآمد در فریلنسینگ یا دورکاری

معرفی بیست شغل پردرآمد در فریلنسینگ یا دورکاری

 

محبوبیت فریلنسر شدن و کار کردن به صورت دورکاری هرساله رو به افزایش است چرا که در ملاحظه تعادل مابین کار، درآمد، هزینه و سبک زندگی، فریلنسینگ می‌تواند راهی مطمئن و دلپذیر برای برقراری تعادل مابین همه موارد باشد. اگر دوست دارید که برای اضافه‌کاری یا کار اصلی خودتان به صورت فریلنسر و آزادکار شروع به فعالیت کنید، انتخاب حیطه کاری مسلماً مهم و حیاتی است. چرا که همانند دیگر مشاغل دورکاری نیز دارای مرتبه و درآمدهای زیاد یا کم است.

شما در انتخاب شغل فریلنسرینگ علاوه بر لذت بردن از انجام آن، می‌بایست حقوق و درآمد ماهانه خود را نیز مد نظر داشته باشید. اما چه مشاغلی به صورت دورکاری می‌توانند درآمد مناسب و راضی کننده‌ای داشته باشند؟ در پارس فریلنسر همراه شما با معرفی مشاغل مختلف بااستعداد انجام دورکاری خواهیم بود تا با دید بهتر و آگاهانه‌تر انتخاب کنید. همراه ما باشید.

از آنجایی که فریلنسر بودن و کارفرماها در این نوع از مشاغل به مکان و مرزها محدود نیست، برآورد دریافتی و حقوق‌ها در هر حیطه شغلی نیز به صورت بین‌المللی و متوسط جهانی بیان شده است تا شما برآورد دقیقی از درآمد خودتان حتی به صورت بین‌المللی داشته باشید. همچنین مشاغل به ترتیب از کم درآمد به پر درآمد مرتب شده‌اند.

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/1.jpg

مسئول خدمات و پشتیبانی مشتریان دورکاری (Customer Service Support Officer)

پیدا کردن فرصت شغلی مسئول خدمات و پشتیبانی مشتریان دورکاری به آسانی پیدا کردن دیگر فرصت‌های شغلی در لیست ما نیست اما اگر حرفه اصلی شما این شغل است، می‌توانید هنوز هم فرصت‌های شغلی مناسبی با کمی پرس و جو بیشتر به دست آوردید و بخشی از کار خود در یک مجموعه را به صورت آزادکاری انجام دهید. حتی در سطح بین‌المللی تلاش کنید تا موقعیت شغلی مناسب برای ارائه خدمات و پشتیبانی مشتریان فریلنسر به دست آورد.

درآمد: 8 تا 12 دلار (5 تا 8 پوند) در ساعت

کارمند پشتیبان اداری آزادکار (Administration Support Officer)

برخی از شرکت‌ها بدون در نظر گرفتن محل استقرار کارمندان خود در بخش پشتیبان اداری بخشی از کارها را به صورت دورکاری و فریلنسرینگ انجام می‌دهند. لذا اگر شما سابقه کاری مفید در این زمینه دارید می‌توانید به سرعت خود را به مدیران اثبات کنید و تا آن‌ها از انجام وظایف یک کارمند پشتیبان اداری دورکار راضی و خرسند باشند.

درآمد: 11 تا 13 دلار (7 تا 8 پوند) در ساعت

مشاور روابط عمومی آزادکار (PR Consultant)

تعداد زیادی مشاور روابط عمومی در دنیا وجود دارند که کارهای خود را به صورت دورکاری انجام می‌دهند و شرکت‌های زیادی هم به این فرصت شغلی علاقه‌مند هستند اما قبل از هر کاری و درخواست شغلی می‌بایست استعداد کافی برای این شغل، رزومه قوی و سابقه کاری لازم را داشته باشید. برای تهیه رزومه و پورتفولیو موفق می‌توانید از مقالات ما در مورد نوشتن یک پورتفولیو کارآمد استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:  چرا استخدام فریلنسرها برای صاحبان شرکت‌های بزرگ مزیت بزرگی است؟

 

درآمد: 13 تا 22 دلار (9 تا 15 پوند) در ساعت

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/2.jpg

بازاریاب دورکار (Marketing)

بازاریابی به صورت‌های مختلف به مانند تلفنی و ایمیل می‌توانند به صورت دورکاری انجام شود. تا زمانی که نتوانسته‌اید اسم و رسم خودتان را میان شرکت‌های برای درخواست شغلی به دست اورید، باید رزومه قوی در این زمینه قبل از درخواست شغلی به کارفرمایان تهیه و آماده کرده باشید. به عنوان یک بازاریاب فریلنسر می‌توانید حقوق متفاوتی دریافت کنید و آنچه که ما عنوان کرده ایم، متوسط درآمد یک بازاریاب دورکار است.

درآمد: 13 تا 25 دلار (9 تا 18 پوند) در ساعت

طراح سه بعدی دورکار (3D Modeller)

اگر شما یک طراح سه بعدی هستید، چرا دوست ندارید که رئیس و کارمند خودتان باشید؟ از جمله مشاغل پرطرفداری در زمینه دورکاری و فریلنسرینگ طراح سه بعدی با استفاده از نرم‌افزار CAD است. لذا برای خودتان رزومه‌ای مناسب تهیه کنید و به کارفرماها پیشنهاد همکاری به صورت دورکاری بدهید. بر اساس سختی و آسانی کار می‌تواند درآمد شما نیز متفاوت باشد.

درآمد: 18 تا 20 دلار (12 تا 14 پوند) در ساعت

تایپ گفتار دورکار (Transcriber)

یکی از مناسب‌ترین زمینه‌های شغلی که می‌تواند یک درآمد اضافی برای شما در کنار شغل اصلی خودتان باشد، تایپ کردن گفتار است. کار سختی نیست و شما نیاز به هدفون و کامپیوتر دارید تا بتوانید بشنوید و تایپ کنید. قیمت پیشنهادی شما می‌تواند به کارفرما مقادیر متفاوتی باشد. این کار را زمانی قبول کنید که احساس کرده باشید شرعت تایپ شما بالا است، در غیر این صورت جز خستگی ثمره دیگری ندارد.

درآمد: 20 لار (14 پوند) در ساعت

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/3.jpg

ایلوستریتور آزادکار (Illustrator)

اگر توانایی طراحی و ساخت لوگو، اسکچ، سربرگ، کارت ویزیت و بسیاری از موارد حرفه‌ای در نرم‌افزاری به مانند ایلوستریتور هستید به شما توصیه می‌کنیم حتما از استعداد خود درآمد زایی کنید. درآمد شما به عنوان یک ایلوستریتور فریلنسر می‌تواند پروژه‌ای و تا حد 250 دلار هم بالا برود.

درآمد:21 دلار (15 پوند) در ساعت

طراح گرافیک آزادکار (Graphic Designer)

فرصت شغلی طراح گرافیک دورکاری در ایران بسیار زیاد است. لذا استعداد خودتان را به هدر ندهید و شروع به تهیه رزومه و پورتفولیو مناسب برای جلب کارفرماها به صورت دورکاری کنید.

مطلب پیشنهادی:  چگونه یک توسعه دهنده ی وب back-end برای پروژه ی بعدی خود پیدا کنید

 

درآمد: 23 دلار (16 پوند) در ساعت

نویسنده مقاله و بلاگر دورکار (Article and Blog Writing)

اگر از نوشتن لذت می‌برید و دوست دارید که آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، بهتر است به عنوان یک نویسنده و بلاگر دورکار وارد همکاری با سایت های معتبر شوید. متوسط درآمد شما براساس توانایی هایتان می‌تواند متفاوت باشد.

درآمد: 25 دلار (17 پوند) در ساعت

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/4.jpg

مدیر شبکه اجتماعی فریلنسر (Social Media Coordinator)

کسب و کارها همگی به سمت انلاین شدن می‌روند و اداره کردن همه شبکه‌های اجتماعی که به نوعی بازار فروش برای کسب و کارها هستند کار آسانی نیست. به این دلیل اگر سابقه کاری یا توانایی لازم را دارید برای این عنوان شغلی به کارفرماها درخواست کار بدهید.

درآمد: 25 دلار (17 پوند) در ساعت

توسعه دهنده بازی دورکار (Game Developer)

اگر سابقه کاری در زمینه تولید بازی دارید فرصت را از دست ندهید و برای انجام کار به صورت دورکاری به کارفرماهای مختلف رزومه ارسال کنید.

درآمد: 31 دلار (22 پوند) در ساعت.

مترجم دورکار (Translator)

بر اساس زبانی که شما در آن تخصص دارید درآمدتان می‌تواند متفاوت باشد.

درآمد:31 دلار (22 پوند) در ساعت

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/5.jpg

معلم فریلنسر (Teacher)

اگر معلم باسابقه در زمینه‌های مختلف هستید، بهتر است که مدرسه شخصی خودتان را به صورت دورکاری بسازید.

درآمد: 41 دلار (29 پوند) در ساعت

کارمند نیرو انسانی دورکار (recruiter)

این حرفه هرچند در ایران کاملا به شکل کارمندی انجام می‌شود اما شما در خارج از ایران شانس این را خواهید داشت که به عنوان یک کارمند نیروانسانی دورکار مشغول به فعالیت شوید. وظیفه شما برگذاری مصاحبه و ارزیابی نیروها برای کار در مجموعه اصلی است.

درآمد: 46 دلار (32 پوند) در ساعت

صداپیشه فریلنسر (Voice Actor)

اگر شما از سوی خدا استعداد ذاتی برای صداپیشگی دارید، بهتر است که آن را هدر ندهید. صداپیشه آزادکار می‌تواند برای تبلیغات، واینرهای اینستاگرامی و همچنین دوبله رزومه ارسال کنند. حتی اگر دوست داشته باشید می‌توانید پادکست مخصوص به خودتان را دست و پا کنید.

درآمد: 46 تا 52 دلار (32 تا 36 پوند) در ساعت

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/6.jpg

کپی رایتر فریلنسر (Copywriter)

کپی رایتر متفاوت‌تر از یک تولید کننده محتوا است. کپی رایتر معمولا به عنوان توضیح دهنده کالا، محصول یا خدماتی که در سایت های مختلف برای فروش و ارائه عرضه می‌شود کاربرد دارد. بر اساس سطح کاری و قلم شما می‌تواند هزینه‌ها کم و زیاد شود و درآمد شما افزایش یابد.

مطلب پیشنهادی:   چگونه یک مهندس نرم افزار دورکار استخدام کنیم ؟

 

درآمد: 47 دلار (33 پوند) در ساعت

کارشناس سئو دورکار (SEO Specialist)

هر سایت و هر کسب و کار اینترنتی نیاز دارد که خودش را از میان دیگر رقبا بالاتر بکشد و در صدر جدول سایت ها در حوضه کاری خود قرار بگیرد. این کار توسط کارشناس سئو امکان‌پذیر است. سعی کنید برای این فرضت شغلی رزومه خوب در زمینه سئو و تولید محتوا داشته باشید.

درآمد 50 دلار (35 پوند) در ساعت

امنیت شبکه دورکار (Internet Security Specialist)

با قوی‌تر شدن هکرها که نیاز به هیچ سازمان و نهادی برای کار ندارند، وجود نیروهای متخصص در زمینه افزایش امنیت شبکه نیز روز به روز بیشتر احساس می‌شود. به همین دلیل این شغل در رده سومین درآمد بالای فریلنسرینگ قرار گرفته است.

درآمد 50 دلار (35 پوند) در ساعت

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/7.jpg

توسعه‌دهندگان وب دورکار (Web Developer)

این روزها همه کم کم می‌فهمند که در طول سال های اینده تنها کسب‌وکارهای اینترنتی می‌توانند باقی بمانند و به حیات خود ادامه دهند. مشکل اینجاست که همه آن‌ها برای شروع کسب و کار اینترنتی نیاز به یک توسعه دهنده وب دارند. پس دست به کار شوید و رزومه خودتان را برای کارفرمایان مختلف بفرستید.

درآمد: 60 دلار (42 پوند) در ساعت

مشاور حقوقی دورکار (Legal Services Expert)

اگر تاکنون تجربه مشاور حقوقی بودن و همچنین کمک به شرکت‌های مختلف در زمینه حل مشکلات قانونی خود داشته‌اید، چرا دست به کار نمی شوید و برای خودتان دفتر وکالت اینترنتی تاسیس نمی‌کنید، جایی که خودتان رئیس و کارمند هستید و هر زمان که بخواهید می‌توانید مشغول به کار و مرخص شوید. خوشبختانه درآمد شما در میان همه دورکارها بیشترین است. برای اشنایی با خدماتی که می توانید به صورت انلاین ارائه دهید به مقاله مشاور حقوقی نیاز هر کسب و کار رو به رشد مراجعه کنید.

درآمد 70 تا 120 دلار (49 تا 85 پوند)

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2133875/8.jpg

فریلنسینگ برخلاف همه دنیا، در ایران انچنان شناخته نشده است و این فرصتی مناسب برای کسانی هست که دوست دارند اولین باشند. سایت پارس فریلنسر نیز در این راستا کوشیده است که با فراهم کردن بستر امن و مناسب شرایط کاری برای دورکاران ایرانی را فراهم کند. قبل از فریلنسر شدن باید با آن اشنا شوید که می‌توانید از مقالات ما همانند چالش های پیش روی یک فریلنسر و داشتن فضای کاری مناسب  در این مورد استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید